Výmena Swing za Swing+

Áno, viem, nedám si pokoja. Prvá výmena infotainmentu Swing za Swing s bluetooth sa nakoniec podarila úspešne. Stále ma však trápi(la) cúvacia kamera a problémy s jej zapojením. Alternatívne riešenie v podobe spätného zrkadla som musel zrušiť kvôli výmene čelného skla a doplnení svetelného a dažďového senzora.

S príchodom facelift Fabie 3 svitalo na lepšie časy. Z pôvodného modelu Swing sme vedeli aspoň to, že od koncového písmena (indexu) E a vyššie je podpora cúvacej kamery. Preto keď sa objavil Swing+, našetril som nejaké € a objednal teda Swing+ s označením 6V0 035 871 H.

Ako som písal na fóre, 12.9.2019 boli presne 3 roky, čo som si Turbo vyzdvihol. prežili sme toho naozaj dosť, stav 83 383 km keď dobre pamätám. po odpočítaní prvých 1 422 km ako predvádzacie vozidlo to vychádza v priemere 27 320 km ročne, čo je asi 2 276 km mesačne. samozrejme občas je to viac, občas menej. zatiaľ okrem klímy neštrajkuje, ideme ďalej, keďže na nové nie je…ale o tom som nechcel.

Bolero či Amundsen by boli lepšia voľba, no viac komplikácii pri montáži ako mám chuť riešiť. Hlavne rozdiel v prístrojovej doske. Preto aspon Swing+.

Dorazil už tesne po dovolenke začiatkom augusta, no akosi nebolo čas dohodnúť si termín v servise a nahodiť ho. Až spolu s BCM jednotkou. Na test po odpojení CAN linky som ho mal už dávno, tak nejaké spätné fotky.

Nnline odblokovanie sa podarilo, vyhadzuje niečo chybu už od predošlej výmeny za Bluetoothový Swing. Neriešim, používam. Je to rádio z facelift verzie, autíčko teda tiež. Podľa všetkého podporuje už aj online Škoda connect, to som ale neskôr kódovaním musel zrušil, chýbal aj AUX vstup

Keď už som mal istotu, že základ funguje, mohol som sa pustiť do svojich úprav.

 • nahraté logá rádiostaníc
 • úprava kódovania
  • úvodné logo Laurin&Klement
  • zmena zobrazovaného auta na Fabia III combi
  • vypnutie AM pásma
  • vypnutie informácie o SS systéme
  • Virtual Subwoofer a Škoda Surroud
  • pridanie fader pre zadné reproduktory
  • vypnutie Lane Assist (+ vyparkovanie), zatiaľ nie sú vo výbave
  • pridanie AUX, aj keď facelift model AUX zdierku už nemá
  • vypnutie Škoda connect pre online prístupy
 • zmena podsvietenia na bielo

Tým by som mal prvú časť za sebou. Interiér to zase dvihlo podľa mňa na trošku vyššiu úroveň.

Bohužiaľ, asi by som to nebol ja, keby som sa nestretol s problémami. Ako možno tušíte, kamera mi nefungovala. Ani čínska, ani originál. Po nakódovaní kamery a jej podpory by sa pri zaradení spiatočky mali senzory presunúť na ľavú stranu a prioritu má kamera. Tu sa neudialo nič, senzory ostali na svojom mieste v strede obrazovky bez zmien.

Škoda že ma nenapadlo po tom pátrať skôr. Ja sa raz určite dočkám správnej verzie!

6 komentárov článku “Výmena Swing za Swing+

 1. Ahoj,
  moc se mi líbí tvoje stránky a tvoje projekty, které mi pomohli při rozhodování o montáži Swing+ za dosavadní Swing (bez BT). Chtěl bych poradit, kde by mi tuto úpravu mohli provést. Bohužel jsem přes celou republiku (Plzeň) a dosud všude jsem našel zamítavý postoj. Už mám doma radio SWING+ 6V0 035 871 H a teď nevím, který autorizovaný servis by mi to mohl provést + instalaci mikrofonu. Ještě jsem zjistil, že moje zakoupené radio, má řádek vadných pixelů. S prohledáním internetů jsem zjistil, že se jedná celkem o častou závadu. Myslíš, že se to dá nějak řešit, pokud radio není již v záruce? Můžeš mě kontaktovat i na e-mailovou adresu.

  Mockrát děkuji za případnou pomoc co ještě budu potřebovat.

  1. cau,
   mal by si to viac ako cez 1 republiku – robili mi to na východe Slovenska. jedna výmena prebiehala aj v Brne, tuším Autonova, nevybavoval som to ja. mikrofón som montoval vtedy pri ceste do Brna ja, sebe tiež. servis riešil iba odblokovanie. pravdepodobne by to zvládli komplet…treba sa pýtať v servisoch.
   s vadnými pixelmi neurobím nič, jedine skúsiť reklamovať u predajcu. ak je z druhej ruky, tak s tým môže byť problém

 2. Zdravim,
  Ako tak čítam, som trošku zmätený z tých Swing radií. 6V0 035 871 H podľa tabulky nemá podporu cúvacej kamery. Je to pravda alebo sa mýlim?

  Ďakujem

 3. Vyznas sa.
  Mam maly dotaz ohladom autoradia Swing – prave tu montujem do svojej Fabie 3 Combi zadne reproduktory a neviem ako vysunut radio Swing. Poradis prosim – mam aj ty plechove kluce na vybranie radia, ale po ich zasunuti sa to vybrat neda. Su tam iba 2 otvory na kluce. Diky za radu.
  A este otazocka: ako potom aktivovat zadne reproduktory v radiu Swing (zakladne bez bluetooth). Diky.

  1. klúče stačia 2, do Swingu viac nedáš. musíš nájsť správnu polohu tých kľúčov. plochá časť smerom von ak dobre pamätám. niekedy pomôže demontovať dekor a získaš prístup k rádiu a viec si ho pomôcť nadľahčiť. dokonca sa tak dá vybrať rádio aj s jedným kľúčom…

   kódovanie to isté, nevidím dôvod S alebo BEZ bluetooth

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore