Cúvacia (parkovacia) kamera a komplikácie

Na túto vychytávku som sa tešil pomerne dosť a dlho. Dokonca z pôvodného plánu pre čínsku kameru z Aliexpress som prešiel na originál kameru s ostrekovačom.

A to už som mal v aute komplet natiahnuté káble, keď po nakódovaní vznikli komplikácie. Teda moja chyba, že som si to neoveril skôr. Rádio Swing pri nových ročníkoch podporuje zobrazenie cúvacej kamery pri správnom zapojení a nakódovaní. Podmienka je bluetooth. Ten som si medzičasom pri výmene infotainmentu zabezpečil, ale ani to nepostačuje.

Zapojenie mám určite správne, kódovanie rádio prijalo, napätie sa ku kamere dostane priamo +12V aj signál pri zaradení spiatočky. Parkovacie senzory nemám, no tie na to vplyv nemajú, keďže kamera je signálom spojená čiste na rádio.

Aby som to zbytočne nenaťahoval ale ukončil tému ohľadom cúvacej kamery pre Swing…

Na základe ruského a anglického fóra som dospel k záveru, že pre moje momentálne ani predošlé rádio nie je možné kameru spojazdniť. Dnes som rádia opäť rozobral a porovnával s fotkami u rusov. Chýba mi na základnom plošnom spoji („matičnej“ doske) video chip. Obe moje rádia (pôvodné aj nové s Bluetooth) majú navyše dátum vytlačený na doske 2014.10.07.

Rádio u Rusov je rok 2015, navyše pôvodom z Octavia 3 (5E0 035 871 B). Rádia sú teoreticky zameniteľné okrem predných panelov, rozbehali z Octavie do Rapida. Predpokladám, že by som to rozchodil aj vo Fabii. Problém je teraz nájsť vhodné rádio 6V0 035 871 B (C?) priamo pre Fabia 3 s novším dátumom výroby plošného spoja alebo zistiť, či všetky 5E0 035 871 A / 5E0 035 871 B z Octavia 3 majú potrebný chip už v sebe. Prípadne či to opäť bude ohraničené dátumom výroby….

Poliaci majú na predaj za 500 zlotych (120 €/3000 Kč) rádio z Octavie 3. Len pochybujem, že bude taký ochotný a rozoberie mi z neho plechy a urobí fotku aby som porovnal. A investovať ďalších takmer 200 € pre výmenu rádia sa mi dvakrát nechce :huh: . O zmene za Bolero by som mal možno pomlčať, pretože ľudia sa toho chytia a budú čakať na návody a ja skrachujem :wacko:

Viac info:

– https://www.drive2.ru/l/473630577656857097/

 
A kto nevie čo mi kúpiť, tak prosím:
ja už si kódovanie vybavím.
 

Človek sa teší a momentálne nemá veľmi z čoho 🙁 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore