O mne

Pojem wirer vznikol kedysi počas štúdia na strednej škole, rok už nie je dôležitý. Bolo to v období, kedy sa človek mení, menia sa priority. Už som mal dosť všetkých tých pseudonickov a prezývok, potreboval som niečo trvácnejšie. 

Prečo wirer? Angličtina, slangové pomenovanie pre „elektrikár“. Väčšina stránok tento nick či prezývku nepoznalo, tak bolo rozhodnuté. Problém bol iba v pár prípadoch, kedy 5 písmen bolo málo pre registráciu, preto som to zmenšil a predĺžil na wirerko.

A teraz od začiatku?

…asi na začiatku 🙂 narodil som sa 19. septembra 1987 v Košiciach. Po pár dňoch som zmenil bydlisko z nemocnice na 1. poschodie Košického bytu 🙂 . Pár rokov neskôr sme sa dvakrát sťahovali, na Moravu do Přerova, neskôr späť Slovensko, Prešov. Tu som prežil väčšinu „mládí“. Po druhom ročníku ZŠ opät sťahovanie, tentokrát na dedinu Nemcovce. ZŠ som pokračoval v Kapušanoch, posledné dva ročníky v Prešove. Nesťažujem sa, ale 3 ZŠ vystriedať bolo trochu dosť :-/ .

Vzdelanie …

Nasledoval výber SŠ – po otcovi (elektrikárovi) som sa viacmenej rozhodol v roku 2003 pre Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú v Prešove. Našťastie SŠ som mal len jednu, ukončil som ju úspešne maturitou v roku 2007 v odbore Automatizácia (Priemyselná informatika).

Šport

Áno, venoval som sa aj jemu. A nemám na mysli len behanie na autobus či hodiny telesnej výchovy. Aktívne som bicykloval a pretekal za TJ Lokomotiva Swam team Prešov. Žiaľ, začínal som s tým pomerne neskoro, a po pár rokoch, tesne pred nástupom na strednú som prestal…teraz mi ostala cyklistika len rekreačne, popritom občas inline korčule a v zime klasické.

Záujmy a záľuby, aktivity …

V prvom rade to kedysi bolo Lego (to ma drží dodnes), neskôr prišla na rad elektronika a elektrotechnika, veď ako ináč. Aj keď je pravda, že všetko sa podarilo ľahšie rozobrať/pokaziť/zničiť ako zložiť/opraviť :-). Postupne toho bolo viac, pridala sa tvorba web stránok (zálady HTML, frame, nejaké to CSS, …) niekde okolo roku 2001-02. Samozrejme popritom niekoľko bočných „webíkov“ ako napr. AKU repas – Bateria – Solar – Wind (rodinná firemná stránka, už pomerne zastaralá a neaktualizovaná), vlastná už neexistujúca stránka, atď. Vývoj seba samého som zastavovať nechcel, tak som presedlal na zložitejšie veci, prišla požiadavka na tvorbu eshopu, čomu som neodolal (PHP, ZenCart, CSS, …). Aj počas tohto obdobia som sa venoval vlastnej stránke. Eshop bohužiaľ nevydržal, tak mi padol aj hosting a musel som sa poobzerať po náhradnom riešení (webnode.sk, neskôr php5.sk)…časom to bude možný aj vlastný hosting a doména Aktuálnu verziu súkromných stránok čítate …

Vo všeobecnosti ma baví aj technika. Takisto pred pár rokmi ma chytili mobilné telefóny, od čias N73-jky niekedy v lete 2008, cez E51, C6-00, C7-00, E7-00, N8-00, N808 verne oddaný Symbian-u. Najskôr len aplikácie či jednoduché hry, neskôr h@ck, navigácia, prispôsobenie telefónu. Keďže Nokia sa rozhodla Symbian definitívne pochovať, musel som sa poobrezať po niečom novom. Na iPhone som vtedy nemal (a ani teraz), z toho dôvodu som popri paušále zvolil vtedy očarujúce HTC One M7. Ten po roku a pol vystriedal nebožtík LG G2 a následne LG G3 32GB, no tiež už to má za sebou. Postačuje a vyhovuje mi Huawei P9.

Ďalšia z mojich záľub, motorka, resp. skúter Yuki 50 Rally 2T. Výkonovo nič moc, ale na moje jazdenie do roboty to stačí … no autom by to bolo lepšie …

Prvého vlastného auta som sa dočkal v apríli 2013, Škoda Fabia I hatchback, vyrobená v roku 2003, 1.2 HTP 47kW. Výkon nič moc pre niekoho, no bol som hrdý na to, že už nemusím cestovať autobusom. Časom prišla ponuka získať za zaujímavú cenu nové auto, konkrétne Fabia II Combi, 2013 (MR 2014), 1.2 12 HTP 51kW. Tak prečo nie? Fabia I (prezývaná Tweety) išla na protihodnotu a zaplatila sa z nej akontácia, Fabia II (Šmolko) bol predvianočný darček, vyzdvihnutý 19.12.2013. Keďže kolega pokukoval po novom aute za dosluhujúcu Felíciu, predal som Šmolka a investoval do opäť modernejšieho a výkonnejšieho motora vo Fabia III Combi.

Pracovné skúsenosti, brigády…

Áno, veď aj to treba. Či už školské dvojtýždňové brigády ElCom Prešov (2005) alebo P.O.Car Prešov (2006), letné dvojmesačné v Moduslink Brno (2008), FoxCon Pardubice (2009), dlhodobejšia ElectroWorld Košice ako skladník, neskôr predajca čiernej techniky a telekomunikácii (2008-2011); alebo zamestania D.Media (2011). V lete 2012 som mal úraz nohy, čo ma na pol roka odpísalo. Prišla však výzva, či sa nechcem vrátiť späť na pozíciu predajca v sieti Electro World. Nebolo o čom váhať. Čo čert nechcel, ohrial som sa tu len necelé 2 roky, pretože celú spoločnosť Electro World v Čechách a na Slovensku odpúpila Nay-ka, ktorá si ma zobrala pod svoje krídla. Po nejakej dobe prišla ponuka pracovať na vyštudovanej pozícii, ako elektrikár. Čo však bolo zaujímavejšie, je firma Tomark a jej zameranie. Nie je veľa ľudí, ktorí vyrábajú ľahké a ultraľahké športové lietadlá 🙂 .

Čo ešte?

Jednoducho som šťastný a zamilovaný do mojej krajšej a nežnejšej polovičky Danielky :-* . Doba od marca 2011 kedy sme sa poznali pokročila, v auguste 2013 na prvej spoločnej dovolenke som ju požiadal o ruku. Povedala áno. A o rok na to, v semtembri 2014 opäť ÁNO, no už s obrúčkou na ruke 🙂 .

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore