Projekt ticho – 3. Tlmenie interiéru (foto)

Už kedysi v marci 2018 som sa dohadoval s kamošom na tlmení interiéru, hlavne mi išlo o dvere. Nakoniec sme sa k tomu dostali až v júli. Použité tlmiace platy STP Gold (počet kusov netuším). Tento článok nebude návod, skôr foto-inšpirácia.

Nechcem týmto článkom konkurovať firmám čo sa venujú predaju tlmiaceho a audio materiálu, a už vôbec nie ich inštaláciám. Je to len môj subjektívny pocit a fotky z montáže.

Neviem to presne popísať, keďže do audia som nikdy nebol veľký fanúšik. Hlavný dôvod nebol ani kvôli zvukovým prejavom, ale elimináciu hluku z vonkajšieho prostredia. Nechcel som do toho ani veľa investovať, no moje požiadavky boli splnené.

Dvere som mal rozobraté behom chvíľky ako už v niekoľkých predošlých situáciách (osvetlenie dverí vpredu, osvetlenie dverí vzadu, zadné reproduktory, …)

STP Gold sú nalepené na komplet častí dverí: tapacíre, za sťahovačkou a reproduktormi, aj na plechu pred tapacírom. Na niektorých miestach myslím išlo viacero vrstiev, samotné dvere a tapacíre sú o dosť ťažšie. Po poklepaní na dvere už nie je žiadny dutý zvuk, vonkajší hluk je utlmený, audio hraje ako má.

Tapacíre
Predné dvere
Zadné dvere

Vytlmili sme aj veko batožinového priestoru, kde okrem STP bola použitá i nejaká pena. Veko kufra tiež nabralo na hmotnosti, musím si dávať pozor aby som si pri tej váhe neprivrel ruku :D fakt spokojnosť…

Jedine čo ma mrzí je to, že reproduktory som musel odvŕtať. Nity som nestihol narýchlo kúpiť, preto boli použité samorezné skrutky. Tie sa mi niekoľkokrát už hodili, pretože párkrát už museli ísť von z dverí.

Do budúcna sa možno ešte inšpirujem napríklad týmto, a určite sa chcem ešte pustiť aj do tlmenia podbehov.


Ďalšie diely projektu ticho:
  1. tlmenie stropného madla
  2. vedenie predných pásov
  3. tlmenie interiéru
  4. textilná izolačná páska

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore