Mikrofón pre hlasové telefonovanie

Tento rok riešim okrem iného aj vylepšenie audia. Preto som sa rozhodol doplniť do výbavy mikrofón pre hlasové telefonovanie.

Tu asi nie je veľmi čo zdĺhavo rozpisovať.

Materiál:

  • sťahovacie pásky / príchytky
  • 3B0 035 711 B (3BD 035 711) – mikrofón
  • 8X0 035 447 – konektor do rádia
  • 000 979 009 – 2x – piny do konektora rádia

Poznámka: v niektorých prípadoch je možné objednať mikrofón vrátane konektora do rádia. Pokiaľ bude sedieť označenie a bude modrý, nie je potrebné dokupovať osobitne. Ja som síce konektor do rádia mal na kábli od mikrofónu, no mal mierne odlišný tvar, preto som radšej nahradil originálom.

Potrebné náradie:

  • plastové páčidlá
  • pliešky pre vytiahnutie rádia
  • torx pre demontáž stropného svetla
  • krimpovacie kliešte, odizolovacie kliešte, štipacie kliešte

Na začiatku je nutné demontovať pár vecí. Konkrétne A-stĺpik na strane spolujazdca, odtiahnúť stropnicu (prípadne demontovať slnečnú clonu na strane spolujazdca), demontovať predné stropné svetlo, vybrať von rádio.

Začínal som umiestnením mikrofónu do stropného svetla. Je v ňom priamo určené miesto, nie je potrebné nič vyrezávať, iba vybrať von čierny kúsok molitanu. Pripravené miesto platí pre pôvodné stropné svetlo, aj pre stropné svetlo CatVision. Pri CatVision som však musel z mikrofónu mierne zrezať bočné poistné výstupky, aby som ho dostal na správne miesto.

Vodič je vedený medzi strechu a stropnicu. Ako som spomínal vyššie, buď demontujete aj slnečnú clonu a kábel umiestníte za ňu, alebo len jednoducho zastrčíte od čelného skla smerom dozadu. Je to už na každom zvážení. K A-stĺpiku je vodič prichytený originál sťahovacími príchytkami (číslo bohužiaľ nemám, ostali mi po montáži reproduktorov) do predpripravených otvorov.

Mikrofón som zapájal v dobe montáže zadných reproduktorov, kde som mal demontovanú aj schránku pred spolujazdcom. Tento krok je možné vynechať a vodič viesť popod schránku a náležite prichytiť, aby zbytočne nevydávala rušivé zvuky.

Vodič v miesta rádia skrátime na požadovanú dĺžku. Zakrimpujeme piny a osadíme do modrého konektora nasledovne:

  • pin 1 – biela
  • pin 7 – čierna

Kompletný konektor zasadíme do vyhradeného priestoru čierneho quadlock konektora rádia. Poskladáme všetko späť a otestujeme funkčnosť.

Odkazy:

https://www.drive2.ru/l/8461272/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore