Facebook – už aj mňa to asi pochytilo :-/

     V poslednej dobe sa postupne čoraz viac rozmáhajú sociálne siete. Už to nie je len o súkromných stránkach používateľov, či vyplnený profil na Azet-e, teda jeho časti venovanej Pokec-u.

Ako som už vyššie spomínal, fenomén sociálnych sietí sa rozrastá do obrovských rozmerov. Kedysi si šudia zbierali a vymieňali známky, pohľadnice, servítky a moho ďalšieho. Popritom sa samozrejme aj spoznávali a stretávali. No v aktuálnom, 21. storočí, sa pohľad zmenil z každej strany. Každý radšej sedí doma v teple, s nohami vyloženými na stole a notebookom/klávesnicov v ruke. Poprípade kto má Wi-Fi na mobile a domácu sieť, tak už aj s prepáčením na záchode sa dá dorozumievať, či nahrávať nové fotky. Veď komu by sa chcelo v dnešnej dobe cestovať, keď sa cez internet dá objednať jedlo, vybaviť bankové prevody, alebo sa spoznať a dohodnúť si rande???
Kedysi dávno som sa dostal na azet.sk. To boli asi moje prvé začiatky so sociálnymi sieťami. Profil vyplnený čo najviac, s priateľmi to bolo trošku horšie, no tých som mal prevažne na ICQ / Skype. Ďalej som pokračoval v tvorbe vlastného webu, no podľahol som i ja „fenomému“ sociálnej siete, konkrétne Facebook. Veď prečo nie?? S priateľmi, spolužiakmi známymi povymienať fotografie, zabaviť sa spoločne chatom, dozvedieť sa niečo viac, ako len strohé informácie v profile na ICQ, z ktorých sa nie vždy dá správne dedukovať skutočné, aspoň krstné meno.
Bohužiaľ, alebo nanešťastie (?) doba napreduje rýchlo. Mnohí určite videli film Flübber, kde dokonca aj hlavný predstaviteľ (tuším Robin Williams) mal aj svabdu prostredníctvom robotky (na meno si nespomeniem). Na jednej strane je na škodu, že internet a všelijaké siete sa tak rozmohli, hlavne čo sa týka osobnému kontaktu ľudí, rôzne ýlety a tábory a podobne. Kde sú tie časy, kde bol skoro každý vonku a netrávil celý deň zavretý vo vnútri chatovaním alebo hľadaním nových známych. Na druhej strane, neviem či by sa niekto bez netu zaobičiel. Ďalší veľký pomocník je svetoznámy vyhľadávač Google, kde človek nájde hádam všetko, ak použije správny reťazec na hľadanie….

Týmto nikoho z vás nechcem odradiť od používania netu, sociálnych sietí, ale snáď to stojí za zváženie, či je to potrebné až v takej miere, že občas (pomerne často…) zabúdame na skutočný život, vyrazenie si s priateľmi do mesta, na zábavu…len dúfam, že sa nedočkáme toho, že aj sex a milovanie bude realizovaný formou internetu…to by už bola obrovská škoda…

PS: mimochodom, aj mňa si môžete nájsť na Facebook-u 🙂 … .


Ešte si dovolím na záver jeden obrázok.
UPOZORNENIE: nie že vám napadne vyvádzať niečo podobné ! ! !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore