Ako ma niekto naserkal…

     Dnes ráno o 11:00 som mal zápis do druhého ročníka na FEI TU KE. Nič by na tom až také hrozné nebolo, predmety som mal aj napriek blbému MAIS-u zvolené, rozvrh takmer kompletný. V podstate všetky inrofmácie som mal, až na jednu.

     Keď som sa dostal s indexom a papiermi na potvrdenie pred študijné referentky (po nekonečne dlhom čakaní v rade), čakalo ma nemilé prekvapenie. Tetka referentka odo mňa zrazu zapítala školné vo výške 500 eur !! Kukám na ňu jak puk, a ona že: „Mám tu poznámku, že máte uhradiť školné za nadstandardnú dĺžku štúdia…“ Už som mal dosť, a celý deň bol na figu. Pôvodne som bol v tom, že cvakať budem až o rok, keď pôjdem do tretiaku. Lenže kto mal počítať s tým, že kedysi kvôli blbému zápisu na 2 fakulty budem musieť platiť??

     Ono, pokúsim sa to jednoducho vysvetliť. Poplatok sa platí za štúdium nad 3 roky Bc. Teda 3 roky sú zadara, zvyšok sa platí. Keďže som bol už raz zapísaný na 2 fakulty, pred rokov som odznova dal prihlášku, pretože predtým mi to nevyšlo a teraz som bol na zápis do druháku, berú to tak, ako keby som bol na škole 4 roky… :

  1. 2007 / 08 – prvýkrát na TU KE – bohužiaľ 2 fakulty, LF & FEI –> „2 roky“ na škole
  2. 2008 / 09 – keďže mi to nejak nevyšlo, podal som prihlášku znovu, zobrali ma –> ďalší rok na škole, v poradí tretí
  3. 2009 / 10 – 16. 9. som mal zápis do druhého ročníka –> štvrtý rok na škole…

     Keby som to čo i len tušil, tak si dám ešte koncom minulého akademického roka žiadosť aspoň o splátky, alebo niečo podobné. Odkiaľ má študent zohnať za 4-5 dní 500 eur??? Šak to ani oco nemá takú výplatu mesačne…. No ďalší problém, v prípade, že nezaplatím, mám smolu. Disciplinárne konanie, vylúčenie zo štúdia – a to by som nerád 🙁 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore