Výmena tlačidiel kľúča

Nehody sa stávajú, plast a guma časom zostarnú a vyšúchajú sa. Nie je to iné ani v prípade ošúchaných/vyšúchaných alebo ináč poškodených tlačidiel kľúča. Našťastie na to existuje jednoduchá oprava. A nový kľúč to nie je 🙂 .

Autom jazdím denne, niekedy aj viackrát. Kessy na odomykanie nemám, tlačidla dostavajú zabrať. Sú mastné, hladké, v mojom prípade po jednej naháňačke so psom aj poškodené od príveska ktoré s kľúčmi boli spojené. Nevyzerá to pekne.

Na drive2 sa objavil článok o jednoduchej výmene tlačidiel. Skúsil som ich objednať, dorazili presne po mesiaci. Výmena je jednoduchá a nie je nutné žiadne špeciálne náradie, ak nepočítam torx/krížový skrutkovač.

Kľúč treba na začiatku otvoriť rovnako ako pri výmene batérie.

Pod zadným krytom je v spodnej časti skrutka. Keďže ja už mám menený bočnú a spodnú časť za kovovú, mám tam torx skrutku. Originál keď sa dobre pamätám je krížová skrutka. Na skrutky pozor, hlavne na ich stratu. Spodné oko sa vysúva do strany, bočná časť je zacvaknutá zhora smerom dole iba na západkách.

Tlačidlá je následné možné odobrať. Nie sú lepené, ani skrutkované.

Namiesto pôvodných nasadíme nové. Ak chcete predísť nechcenému stlačeniu, vyberte von batériu. Nové tlačidlá sedia odtieňom aj kvalitou voči zvyšku kľúča. Kľúč vyzerá konečne ako nový. To isté plánujem časom urobiť aj s rezervným kľúčom. Nemá síce až také výrazné opotrebovania a poškodenia, ale za tých pár drobných si radosť urobím.

Na hlavnom kľúči ma čaká ešte aj výmena kovových dielov. Taktiež sa na nich podpísalo niekoľko pádov na zem, či kolízia s mincami v spoločnom vrecku. Rozoberanie je totožné, rozdiel v hmotnosti či vzhľade obrovský. O tom možno niekedy ďalší článok 😉 .

Nižšie pridávam odkaz aj na komplet výmenu obalu celého kľúča.


Zdroje a odkazy:
https://www.drive2.ru/l/567177576703855994 - výmena tlačidiel
https://www.drive2.ru/l/546753873340006728 - výmena komplet obalu

1 komentár na článok “Výmena tlačidiel kľúča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore