Simply clever držiak na pero

Simply clever prvkov nikdy nie je dosť. No keď aj samotná Škoda sa snaží občas niečo ušetriť, musím si prvky výbavy doplniť svojpomocne. No ešte stále ma to baví.

Pero v aute nepoužívam často, no zíde sa mať ho poruke. Buď sa mi doteraz váľalo a buchotalo v schránke pod sedačkou alebo pred spolujazdcom, prípadne v lakťovej opierke. Náhodou som natrafil na články ako zvyčajne u bratov rusov na drive2. Trošku som hľadal a podarilo sa mi dopátrať až k dvom označeniam:

  • 8L1 859 229 – originál VAG číslo dielu
  • A 000 994 49 48 – číslo dielu Mercedes

Podľa originál VAG čísla mi nikto nevedel dané držiaky zohnať a predať. Nevzdávam sa, známy otvoril neďaleko novú predajňu s možnosťou objednania dielov. Vyskúšal som a podarilo sa objednať diely podľa čísla z Mercedesu. Nezabudnite objednávať rovno 2 ks, číslo je stále na 1 ks.

Objednávacie číslo VAG a fotka stiahnutá z internetu.

Napadlo ma ešte pozrieť aj do rodinného Roomstra, pretože som si pamätal že moja predošlá Fabia 2 mala rovnaký držiak na pero umiestnený v schránke spolujazdca.

Tvar schránky pred spolujazdcom na terajšej Fabii 3 neumožňuje totožné umiestnenie. Skúšal som niekoľko variánt.

Nesedela mi ani jedna variatna a poloha, tak som sa ozval pár ľudom cez messenger. Martina napadla super varianta – stredová lakťová opierka.

Nechal som si to cez noc uležať v hlave a dnes odznova primerať. Dve perá vedľa seba tam nestrčím, pre jedno je ten výlisok v spodnej časti vrchu opierky ideálny!

Na montáž je potrebná len vŕtačka a 2,5 mm vrták. Rozostup som si zvolil odhadom, najprv navŕtal hornú dierku a až potom spodnú. Pozor na hĺbku otvoru, aby ste si nepoškodili vrchnú časť opierky otvorom skrz. Perá som mal na skúšku dve takmer podobné, pasujú tam skôr užšie. V dnešnej dobe žiadny problém niečo zakúpiť či nájsť doma. Držiaky sú v dierke iba zasunuté. Kto chce, môže si to poistiť kvapkou sekundového lepidla alebo tavnou pištoľou.

Simply clever ako sa patrí, konečne pero má svoje miesto a nemusím sa prehrabovať v jednotlivých schránkach. Držiak sa hodí do ľubovoľného auta ak si nájdete správne miesto na jeho montáž.

Kto má iné nápady na umiestnenie, stačí sa ozvať v komentároch.


Zdroje a odkazy:
https://www.drive2.ru/l/566384004186507159
https://www.drive2.ru/l/7779058/
https://www.drive2.ru/l/7232595/

1 komentár na článok “Simply clever držiak na pero

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore