[montáž] Koncovka výfuku Škoda

Prešo nevyužiť akciu na stránkach Škoda a neskrášliť si auto kým sa dá za pár drobných? Tentokrát originál koncovka výfuku Škoda, objednávacie číslo: FDC 720 001.

Čakal som, že to bude komplikovanejšie. Ale nakoniec to bola pohodička na oddych. Len som nešiel  presne podľa návodu.

V ňom bolo totiž písané, že skrátiť treba 210 mm od zvaru. Nechal som tam viac, išiel som iba pár cm za koleno výfuku (vidno na fotke zvyškov). Výfuk nebolo potrebné demontovať. Najpr som zvažoval rezať ručne pílkou na železo, no aj napriek čiastočne zdvihnutému autu bol k tomu blbý prístup – tak som natiahol predlžovačku a rezal flexou, začistil/prebrúsil koniec a hotovo. Koncovka sa dala nasadiť aj bez rezania do nárazníka. Čo mi však nebolo celkom jasné bolo to, že padala smerom dole, ale zatiaľ som to v ten moment neriešil. Namontoval som koncovku na výfuk a do nárazníka si označil zhruba krajné body pre obkreslenie šablóny a vyrezanie.

Tu odporúčam nerezať presne po čiare, ale asi 1 – 1,5 cm pod čiaru k vnútornej strane. Na rezanie žiadna pílka alebo orezavačka – oco raz vo výpredaji asi za 1 euro kúpil pílku (na foto to zelené) a s tým sa parádne rezalo (i keď sa mi ju podarilo pár-krát ohnúť :D ).

Po vyrezaní primerať, prebrúsiť pilníkom, skontrolovať akú-takú rovinu. Spočiatku som to doťahoval tak, že som ju pridržal až pri nárazníku, pretože som počítal, že klesne ako v prípade, keď ešte nebola dotiahnutá. Musel som to potom povoliť a strčiť tam kúsok drievka/lišty aby bola medzera medzi koncovkou a nárazníkom. Dotiahnúť, prezrieť rovinu, prebrúsiť aby nebolo viditeľné „zubkovanie“ nárazníka, a poriadky :D … a keď budem potrebovať, koncovku viem vysunúť von, ale aj schovať viac dnu :) . 

 

Páči sa mi to, som spokojný. Konečne je upravený aj zadok, nielen predok vďaka BlueMotion logu.

 

Šablóna vo formáte Word pre tlač:

sablona koncovka vyfuku

2 komentáre článku “[montáž] Koncovka výfuku Škoda

  1. Dobrý deň! Chcem sa opýtať, či po tej úprave nevznikol nad koncovkou výfuku otvor, kde môžu vnikať nečistoty… Alebo ste to dodatočne nejako uzavreli? (originál difúzor je na to asi prispôsobený). Akurát nakupujem a idem si podobne skrášliť autíčko, tak som chcel know-how.
    Inak, pekná práca! Dík za info a prajem pekný deň!
    Peter

    1. nechápem celkom dotazu. veď bordel sa tam môže dostať z hociktorej strany, nedá sa to hermeticky uzavrieť. stačí sa zohnúť pod auto. rámček okolo koncovky som neriešil, neprekážalo mi že tam nie je

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore