Testujeme skúter na dlhé trate :-)

Kade kam ?

     Dnes som sa odhodlal ísť na motorke (skúter) do roboty. Radšej som si privstal, lebo som nevedel odhadnúť čas potrebný na presun z domu do roboty (cca 50 km, Nemcovce – Košice). Bol som milo prekvapený výkonom motorky aj na dlhšie trate.

     Rýchlosť na úrovni 55 – 65 km/h, čo je na 50 ccm skúter myslím že celkom v pohode. A pritom som nešiel na plný plyn 🙂 . Najhoršie to bolo pre Košicami, na Zelenom dvore. Ale na tomto úseku som ani veľa neočakával – pri rýchlosti niečo pod 50 km/h je to aj tak relatívne na dobrej úrovni.

Horšie to bolo pri spiatočnej ceste, keďže sa nádrž postupne vyprázdňovala a najbližšia pumpa Tesco Prešov. Ale riskol som to … A nakoniec sa mi to aj podarilo. Trošku síce motor nestíhal predychávať nedostatok paliva hlavne na križovatke pri ZVL, no ku Tescu som došiel tak akurát (a možno by som sa dostal aj ďalej, kto vie).

Sumár ?

     Do skútrika mi vojde cca 3,2 litra benzínu … z toho na rezervu sa dá prejsť asi 20km (pri 6000 ot/min a 45 – 60 km/h) … pri ceste z domu do Košíc a späť (cca 95km) nádrž prázdna … -> spotreba asi 3,2litra/100km 🙂 . A to baterka skoro úplne vyšťavená a nedostatok oleja mi kontrolka indikovala už keď som nasadal v Košiciach …

Nejaké obrázky …

A moja maličkosť 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore