Zimné obutie, Hankook + Golus

Zima sa nezadržateľne blíži, preto už v predstihu som začal riešiť čo obuť na zimné kolesá a aké kolesá zvoliť. Pôvodné 17″ neoriginálne disky Dezent zakúpené s autom sa mi moc nepozdávali už minulú sezónu, najväčšie sklamanie priniesli až pneumatiky Nokian WR Snowproof, ktoré boli vhodné maximálne do dažďa a nie snehu.

Možností pre zimu bolo niekoľko. Nokiany na Fabia III kedysi, konkrétne Nokian WR-D4 boli parádne, nesklamali a podržali keď som potreboval. Preto bolo jasné, že pneu musia byť nové. Lenže čo s veľkosťou? Ostať na 17″ alebo ísť už rovno do 18″? Cenový rozdiel pneumatík medzi 17″ a 18″ bol minimálny, asi 5-10 €/pneu v závislosti na značke. Stále viac to lákalo k 18″…a keď už sa budú meniť pneumatiky, tak prečo nie? 🙂

Pôvodné zimné disky Dezent TF (7J, ET45) som preto nafotil a pridal inzerát na predaj vrátane pneumatík.

Na fóre som už pred rokom dostal tip na otestovanie a odporúčanie kúpiť Matador MP93 Nordicca. Po roku som túto tému otvoriť opäť a názory sa zmenili. Najprv som myslel že je to kvôli cene 75 €/ks pneumatiky, neskôr po nejakých ďalších recenzií a testov som už bol nalomený na niečo úplne iné. Výber bol rôznorodý, ale úprimne, dávať v dnešnej dobe 150 €/ks pneumatiky – na to proste nemám.

Ako vidno na screenshotoch vyššie, výber je skutočne rôznorodý. Výber sa nakoniec zúžil a čím ďalej tým viac som bol naklonený medzi Matador a Hankook.

Pneumatiky – 225/40 R18

Snáď svoj výber nakoniec nebudem ľutovať 🙂 . Áno, rozhodol som sa aj na základe prehľadu testov na uvedených odkazoch. Predsa len Hankook je „vyššia stredná trieda“, Matador je uvádzaný ako „lowcost“. Niekedy to nemusí znamenať nič, inokedy všetko.

V predajni mali málo skladového miesta, tak či nebude vadiť, že si ich zoberiem domov. Auto mám veľké, čiže bez problémov naložené. Doma som si ich v kľude rozbalil, zbavil nálepiek a skontroloval aspoň vizuálne. Sú to Hankook Winter i*cept evo3 W330 225/40 R18. DOT je na dvoch kusoch 3223 a na zvyšných dvoch kusoch 3323. Vyrobené nedávno niekde v Maďarsku :) . Cena necelých 450 € za 4ks.

Disky – originál Škoda 18″

Trosku menšia dilema ako v prípade pneumatík. Určite to musia byť strieborné disky a určite originál Škoda (prípadne VW). Do úvahy prichádzali aj aktuálne letné disky Modus, pôvodom Superb III.

Medzičasom sa objavil inzerát na disky, ktoré som chcel už pri kúpe Octavia III. Počasie celkom príjemné na výlet cez pol Slovenska.

Disky už majú niečo za sebou, hlavne pár škrabancov. Je to všetko ale v akceptovateľnej cene.

Podľa titulnej fotky už je jasné, že ide o prerastené Camelot disky z Fabia III 😀 . Sú to originál disky Škoda Golus (7,5J, ET51). Nasledovalo nejaké to čistenie a hlavne nutnosť zbaviť sa starého závažia.

Tak nastal deň D a pneumatiky išli na disky a disky na auto.

Už len vyriešiť tie utopené kolesá rozširovacími podložkami.

Hlavne keď porovnávam letné a zimné obutie.

Výsledok

Už aj tak som s výsledkom celkom spokojný 🙂 . Krajšie fotky čistejšieho auta momentálne nemám, pretože prší a prší…

Jeden vtipný obrázok na záver?

„Že ste v spolku otužilcov ešte neznamená, že nemusíte mať zimné pneumatiky.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore