Spoiler (krídlo) ala Monte Carlo

Aby to nebolo iba o nejakých skrytých vychytávkach, už dlhšie bolo v pláne mierne pozmeniť exteriér. Športové pružiny so znížením 30mm už mám, rozširovacie podložky pod zadné kolesá tiež, ako aj upravené znaky… Spoiler bol v pláne už skôr, no až pri návšteve v Prahe som si ho vyzdvihol osobne. A v sobotu?

V sobotu sme ho nalepili. Vďaka Michalovi za vyzdvihnutie a odloženie v Prahe, Martinovi za poskytnutie lepidla a pásky, druhému Martinovi za doručenie ku mne 🙂 . Návod k tomu veľmi rozpisovať nebudem, skôr len pár riadkov a fotiek.

Použitý materiál a náradie

  • 6V9 827 939 D
  • tmel Kent Screenfix 90
  • papierová páska
  • technický benzín

Čo myslíte, pristane jej to ?? 😀 

Spoiler som mal možnosť objednať priamo vo farbe (červená Corrida), tak som to využil. Priamo na spoileri bola prichystaná aj 3M páska. Čo som mal možnosť zistiť si nejaké informácie o lepení, pár ľudí sa spolieha iba na tú predpripravenú pásku. Mne sa to zdalo málo, aj podľa poskytnutého videa používali lepidlo. Lepidlo na kompresor nemám, tak som použil obyčajnú výtlačnú pištoľ. Ako lepidlo bol použitý tmel na lepenie autoskiel – Kent Screenfix 90

Strechu som umyl komplet s celým autom v piatok, v sobotu bolo pod prístreškom. Pre istotu som ju vyčistil technickým benzínom pre zbavenie sa mastnoty.

Lepidlo som naniesol do vyznačenej drážky v primeranom množstve po celom obvode. Na 3M páske som čiastočne odlepil kryciu fóliu a prilepil si ju z vrchnej strany spoilera. Dôvod je jednoduchý, 3M páska je pomerne pevná, lepidlo by to asi neznieslo, tak aby som nemusel potom zmätkovať.

Po správnom nasadení a prilepení som celé krídlo na viacerých bodoch poistil papierovou páskou. Na handru som použil ako záťaž tehly a nechal celú noc v kľude.

Výsledok? Teraz už definitívne…

Na krajšie fotky zatiaľ nebol priestor ani čas. Preto aspoň takto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore