Chrómové ovládanie okien

Niekomu chróm vadí, čo i len jeho náznak. Mne sa páči. Ovládač svetiel mám už dávno, ovládanie kúrenia z VW Polo tiež. Okolo výduchov kúrenia je chróm už od výroby, otočné ovládače na rádiu tiež.

Okná som mal v minulosti vyriešené na predošlej Fabii II chrómom tiež. Na aktuálnej Fabii bolo pár pokusov, no nepodarili sa podľa predstáv. Alebo skôr som potreboval poriadne nakopnutie.

To sa podarilo kamarátovi z Prahy. Objednal ovládače z VW Golf 7 a hral sa nezávisle na mojich pokusoch. Ovládače sú objednané cez Aliexpress, je na výber sada alebo jednotlivo. Už závisí od výbavy auta.

Balíček dorazil v papierovej krabičke. Jednotlivé ovládače boli zabalené v osobitných sáčkoch. Trochu ma hneď po rozbalení naštvali, keďže jeden ovládač bol oproti ostatným iný, lesklý. Nechcelo sa mi to riešiť, elektrické okná mám len predné, zvyšok ostane v zálohe.

Pre vybratie ovládačov nie je nutné komplet demontovať tapacír ako v prípade predošlého modelu. Stačí plastovým páčidlom vybrať samotné plastové držiaky, vaničky, v ktorých sú ovládače a odpojiť konektory.

Zobral som si všetky na stôl a hral sa. Najprv len skúsil prehodiť vrchné časti. Bočné otvory sú na nových trochu väčšie, hádam to nebude prekážať vo výsledku.

Rozhodol som sa pokračovať ďalej a rozobrať pôvodný a nový ovládač. Fotky pre porovnanie rozdielov.

Na nasledujúcej fotke je viditeľný rozdiel v „mechanizme“ ktorý stláča gumovú vložku a skrz ňu plôšky na plošný spoj.

Nutnosť úpravy spočíva v presunutí, resp. úprave plochy pod nový ovládač, pretože sú voči pôvodnému posunuté. Fotka rozdielov vo vnútri mi chýba. Nožíkom som odrezal jednotlivé vyznačené časti, aby som ich mohol preložiť z nového do pôvodného ovládača.

Rovnaký postup aplikujeme na všetky ovládače okien. V mojom prípade len tie predné, teda menej roboty 🙂 .

Na záver už len poskladanie dokopy a skúška v aute. Je cítiť vôľu v ovládaní, nie je také presné pravdepodobne ako predtým, ale páči sa mi to a som spokojný.

Je to taký foto-inšpiratívny článok. Netuším ako ináč to mám popísať, musí to takto stačiť. Kto má lepší tip, kľudne sa podeľte v komentároch.

1 komentár na článok “Chrómové ovládanie okien

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore