Asus EEE PC 1005 HAG reinštal Windows 7

Už dlhšiu dobu ma trošku zlostí netbook (Asus EEE PC 1005 HAG / Windows 7 Starter), tak som sa rozhodol pre reinštal. Nie je to prvýkrát, čo sa pokúšam o niečo podobné, no netbook prvýkrát. Žiadna mechanika, spoliehať sa len na USB kľúč / pam.kartu.

Netbook Asus je jednak špecifický tým, že ako väčšina netbookov nemá mechaniku, navyše ma vypnuté bootovanie priamo z interného HDD – tzv. Boot Booster. Ten pomáha skracovať dobu spúšťania EEE PC. Preto ho treba odpojiť v BIOS-e ešte pred výmenou ktoréhokoľvek komponentu, alebo obnovu systému (z USB, externej mechaniky, či skrytej oblasti).

Postup:

  1. zapnite netbook a počas zavádzania stlačte <F2>, čím sa zobrazí obrazovka POST. Druhým stlačením <F2> sa dostaneme do BIOSu;
  2. prepneme sa na záložku Boot (klavesovými šípkami vpravo / vľavo);
  3. nastavíme Boot Booster na [Disabled] (neaktívne);
  4. stlačíme <F10>, čím sa uloží konfigurácia a reštartuje;
  5. po reštarte stlačením klávesy Esc sa dostaneme do bootovacieho menu, vyberieme možnosť USB Flash Disk a pokračujeme v inštalácii ako s použitím mechaniky …;
  6. po úspešnej inštalácii reštartujeme, vrátime sa do BIOS-u a opäť povolíme Boot Booster.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore