VCDS kódovanie Fabia III 2016 v2.1

Rok prešiel ako voda, tak prinášam ďalšie povinné čítanie 🙂 .

Niektoré ciele a plány mám splnené, niektoré sa nepodarilo. Snáď pri niektorej ďalšej verzii bude viac času a príležitosti to využiť a dokončiť. Nebudem to tu zbytočne obkecávať, kto pozná predošlé verzie, vie o čom je reč. Ak nie, základ je popísaný aj v tomto dokumente. Otázky v rámci možností zodpoviem.

Zoznam zmien a doplnení:

– oprava a doplnenie označenia pin-ov svetelných nastavení
– doplnenie poďakovaní
– oprava a doplnení obrázkov a fotiek, screenov obrazoviek
– Rain Light Humidity Sensor – nastavenie po zmene dažďového senzora za svetelno-dažďový (5.2.2)
– Start/Stop – teplotná metóda (8.1.2)
– zapnutie ponuky ŠKODA Surround a Virtual Subwoofer (7.2.15)
– zmena názvu kapitoly 5.3.4
– oprava kódovania pre Fader (7.2.13)
– sušenie brzdových kotúčov (9.1.3)
– cúvacia (parkovacia) kamera (7.2.16)
– nastavenie pri dorobení podsvietenia nôh (4.9.2)
– oprava pomenovania jednotky parkovacieho asistenta (8.4)
– Anti-Theft systém – systém ochrany pri krádeži (8.3.6)
– nová kapitola, zadné facelift svetlá na predfacelift aute (4.7), vrátane podkapitol
– doplnenie názvu kapitoly 8.3 o alarm a klaksón; presunutie odpovedajúci podkapitol do tejto sekcie (8.3.4, 8.3.5, 8.3.6)
– Offroad menu v Bolere (7.2.17 a 7.2.18)
– zobrazenie trajektórie parkovacieho asistenta (8.4.3)
– pozornenie na jazdu so zadnou hmlovkou (4.6.8)
– zmena rýchlosti rozsvietenia a zhasutia Corner (4.5.4)
– zapnutie diaľkových svetiel pri stretávacích (4.5.11)
– oprava kódovania náhrady spiatočky za LED, oprava Dimming zo 100 na správnu hodnotu 127
– oprava kódovania blikanie tretieho brzdového svetla pri zapnutých výstražných smerovkách (4.12.7)
– náhrada žiaroviek LED žiarovkami presunutá do osobitnej kapitoly (4.13)

Stiahnutie:

Aj v tomto smere som sa musel posunúť trošku ďalej. Bohužiaľ, nie vždy sa podarí všetko na prvýkrát, niektoré veci potrebujú väčšie investície. Rozhodol som sa pridať a prijať dobrovoľný finančný príspevok (tzv. Donate) pre ďalšie vydania a práce na nich. Aktualizácie programov nedokážem tiež ťahať zo svojho, sponzora nemám žiadneho a nie je to môj hlavný zdroj príjmu.


 

Mám záujem o stiahnutie a odoslanie dobrovoľného príspevku na podporu ďalšieho vývoja. Mám záujem o stiahnutie ALE nechcem prispieť.
Nezaujíma ma ďalší vývoj.

 

Všetky príspevky sú dobrovoľné. V prípade nejasností či uprednostnení odoslania príspevku na účet ma kľudne kontaktujte mailom.

Neželám si uploady a šírenie odkazu mimo tejto oficiálnej cesty, pokiaľ to neurobím sám !!!

12 komentárov článku “VCDS kódovanie Fabia III 2016 v2.1

 1. Ahoj, chtěl sem ti darovat nějaké drobné na vývoj, ale při platbě kartou mě to nepustí přes telefonní číslo(které mám zadané v mezinárodním formátu). Je tam stále červený vykřičník a nejde mi potvrzeni platby. Prozatím jsem si teda verzi 2.1 půjčil zdarma a platbu vyzkouším později. Předem dík.

  1. Ďakujem za podporu. Môže sa jednať iba o dočasný problém. V dokumente je aj klasické číslo účtu, ak to pomôže. Zatiaľ iba slovenská banka, musím porovnať tie české a skúsiť založiť účet aj tam

 2. Pracuje se už na Faboia 3 facelift, protože tamje kommpletně jiná elektronika z Pola, resp. stejná ze Scalou a tímpádem většina, spíš skoro žádné, kódování zde uvedené nefunguje.

  1. Ak to je otazka, tak nie. Ja riesim prioritne svoje auto. Ak mi niekto poskytne auto na par dni, skusim pozriet co z toho je pouzitejne, pfipadne co je naviac.
   Adaptacie ciastocne funguju. Bohuzial VCDS zatial nepozna dlhe kodovanie, resp. danu BCM jednotku…

 3. je bent geweldig wirer heb al meerderen dingen van je geleerd en geinstalleerd , ben benieuwd of je binnenkort ook het dode hoek herkenning systeem gaat installeren , ik volg je !

  groetjen uit Holland

 4. Trochu som prispel,chcem v rapide 2014 vzmenit BCM za 7h0937089d a dat bi-xenony ,snad mi nieco z toho pomoze,pripadne by som sa ta potom nieco opytal, este mam otazku,aku bcm mas ty vo fabii?Tak nech sa dari na vychode.

 5. A heslo by sa nenaslo?Chclel by som si vytlacit niekolko uvodnych stran a nastudovat ich.Ak nie ,budem to musiet studovat v robote,doma mam len maly nb a hlavne potrebujem si aj nejake poznamky z inych for dopisovat.

 6. wirer is it possible to get this one in English? i think it would help allot of people out because not everybody knows Czech language

  1. impossible now. my vision is clear, start a web site with the ability to translate into foreign languages at least through a google translator. but all he wants is a lot of time I don’t have at the moment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore