Nastavenie zvonenia na WindowsPhone 7.5

Microsoft sa v svojom WindowsPhone rozhodol použiť len štandartné zvonenia a zvučky. Údajne to má vylepšiť niektorá z aktualizácií, ale kedy to bude, nevieme. Čo ale v prípade, ak máte svoju obľúbenú skladbu a chcete ju aj na novej Lumii ako zvonenie? Snáď vám tento návod pomôže a priblíži k výsledku.

Základné požiadavky:

  • ZUNE !
  • zvolená skladba musí byť vo formáte mp3 alebo wav
  • daná skladba nesmie byť chránená autorským zákonom (DRM – Digital Rights Management), nakoľko ZUNE s ňou nebude spolupracovať
  • dĺžka – menej ako 40 sekúnd
  • veľkosť – menej ako 1 MB
  • dátový tok – maximálne 128 kb/s

Ak takú skladbu nemáte, čítajte ďalej.

Vytvorenie vlastného zvonenia

Na úpravu skladieb existujú rôzne programy a nástroje, či už platené alebo zdarma (free). Ja som pracoval s programom Windows Movie Maker 2.6 (ďalej len WMM), ktorý bol určený pre staršie verzie OS Windows (XP), ale je možné aj jeho bezplatné využitie aj na Windows 7. Integrovaný Movie Maker priamo vo Windows 7 nie je práve najvhodnejšie na naše úpravy, nakoľko staršia verzia umožňuje pracovať s hudobnými súbormi.

Po nainštalovaní program spustíme. Výhodou WMM je aj to, že je kompletne v češtine, ktorá by nemala robiť problémy snáď nikomu. Otvoríme (importujeme) si skladbu do programu cez Soubor > Import do kolekcí… (kláv. skratka Ctrl + I). Program podporuje aj *.mp3, aj *.wav formát, takže problém nie je. Aj napriek tomu, že následne sa ukladá do *.wma (o tom neskôr). Zvolená skladba sa zobrazí v okne programu.

Teraz je potrebné skladbu skrátiť na maximálne 40 sekúnd. Presunieme skladbu z „vrchného“ okna do dolnej časti „scenára“.

Vo vrchnej časti vpravo si môžete vypočuť celú skladbu, zatiaľ čo v spodnej časti vidíte časový priebeh. Predpokladám, že orezanie zvládne každý – maximálne 40 sekúnd dlhá skladba. Skladbu uložíme cez Soubor > Uložit soubor filmu… (kláv. skratka Ctrl + P). Aj napriek tomu, že tento program je určený prevažne na strih videa, dokáže uložiť aj hudobné súbory. Zvolíme prvú možnosť (Tento počítač) a klikneme na Ďalej. Zadáme názov súboru a kde sa má uložiť. Opäť Ďalej; v ďalšom okne nastavíme Další nastavení > Zvuk ve vysoké kvalitě (128 kb/s). Takto vlastne splníme ďalšie podmienky: veľkosť pod 1 MB a dátový tok maximálne 128 kb/s. Zvonenie sa uloží na vybrané miesto so zvoleným názvom a príponou *.wma (Windows Media Audio).

Ostáva už len synchronizácia cez ZUNE do telefónu. Pripojíme kábel, spustíme ZUNE (ak sa nespustil automaticky) a presunieme skladbu do prostredia programu. Po kliknutí sa vpravo zobrazia detaily zvolenej skladby.

Klikneme na skladbu pravým tlačidlom myši a zvolíme Edit.

Pre nás je najdôležitejšie zmeniť položku GENRE (žáner). Klikneme, napíšeme „Ringtone“ a potvrdíme OK. Presunieme skladbu z prostredného okna na telefón vľavo dole, alebo kliknutím pravého tlačidla myši na zvonenie – Sync with [názov vášho zariadenia]. Hotovo.

Nastavenie zvonenia v mobile

Odpojíme USB kábel od mobilu, vojdeme do Menu > Nastavenia > Vyzváňacie tóny + zvuky > Vyzváňací tón. Vlastné (upravené) zvonenie by sa malo nachádzať na začiatku zoznamu v časti Vlastné. Stačí kliknúť a je to. Ak si chcete overiť či ste vybrali správne, slúži na to šípka (Play) vedľa názvu.
Podobným spôsobom je možné priradiť každému kontaktu iné zvonenie. Stačí ho upraviť, synchronizovať, vojsť do Ľudia, vyberieme kontakt, Upraviť > Vyzváňací tón.

Na záver…

Možno to nie je práve najjednoduchšia cesta k vlastným zvoneniam, ktoré by mali byť implementované už v systéme, ale stále lepšie ako nič. S prípadnými problémami či poznatkami a vylepšeniami sa môžete pochváliť priamo v diskusii, alebo vo fóre.
Testovaný model: Nokia Lumia 710
Stiahnutie návodu vo formáte *.pdf: uloz.to, 4shared.com
Príklad orezaného zvonenia: uloz.to, 4shared.com
Alternatívne odkazy na stiahnutie WMM: uloz.to, 4shared.com, stránka Microsoft


Článok bol uverejnený aj na Smartmobil.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore