Držiak „diaľničnej známky“

Určite to poznáte. Cesta do zahraničia, kde nie je elektronická diaľničná známka. Kúpiť a nalepiť na čelné sklo problém nebude. Horšie to je s následným odlepovaním a zbavovaním sa zbytku lepidla na čelnom skle…

Komu nevyhovuje lepenie diaľničnej známky na sklo a potrebuje ju využiť jednorázovo, dá sa domu čiastočne pomôcť. Len je nutné preveriť zákony a podmienky v danej krajine…nezodpovedám za prípadné komplikácie !

Inšpiráciou môže byť web drive2.ru. Rád tam chodím a čerpám. V tomto prípade som si ale riešenie mierne upravil. Nepostupoval som presne podľa odkazu, ale podľa seba a držiak parkovacieho lístka som umiestnil na rovnaké miesto, ako je na ľavej strane. Urobil som si z toho pravostrannú verziu 🙂 .

Čo potrebujeme:
  • 3V0 867 333 – držiak parkovacieho lístka (staršie označenie aj 1Z0 867 159 A)
  • N 905 369 01 – plastový nit 5x11mm

Žiadne špeciálne náradie ani nástroje. Stačí demontovať pravý horný A-stĺpik potiahnutím v hornej časti smerom ku osi auta. V spodnej tretine stĺpika je navŕtaný otvor. V prípade potreby orežeme prekážejúce zvyšky lepidla nalepeného čelného skla. Osadíme najprv držiak lístka zasunutím na svoje miesto a následne zaistíme zatlačením plastového nitu. A je to hotové. Nasadíme späť A-stĺpik a používame. Využitie si nájde nielen pri diaľničných známkach, ale aj pri iných papierikoch, napríklad parkovacích lístkov či tabuľky s označením telesného postihnutia (vozičkári).

Alternatívne riešenie uchytenia je použitie obojstrannej pásky. V tom prípade stačí zakúpiť samotný držiak parkovacieho lístka a prilepiť na požadované miesto.

Fotogaléria:

Diaľničnú známku, parkovací lístok ani tabličku s telesným postihnutím poruke nemám. Tak pre predstavivosť musí postačiť obáločka.

Zdroj a inšpirácia:
https://www.drive2.ru/l/10236810

PS: tento postup je možné použiť aj na ľavú vodičovu stranu. Či už z dôvodu zlomeného alebo chýbajúceho lístka. Kedysi som si ho dopĺňaj aj na Fabia 1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore