Chrómové diely kľúča

Už pred rokom a pol som plánoval vydať tento článok ako nezáväzné pokračovanie úprav na kľúči od auta. Veľkú vedu za tým hľadať netreba, základ bol spomenutý v pôvodnom článku. Samozrejme ideálne meniť okrem týchto chrómových dielov rovno aj nové tlačidlá pre komplet obmenu vzhľadu…

Ako základ potrebujeme mať samozrejme kľúč od auta, počítam trojkovú generáciu a vyššie (Fabia III, Scala, Rapid po 2016, Octavia III, Superb III, Karoq, Kodiaq). Nemám teraz predstavu aké kľúče dostal nový Kamiq a Octavia IV, tak si treba skontrolovať, či táto úprava bude vhodná aj tam.

Pre výmenu za chrómové diely potrebuje dané diely objednať, napríklad z odkazu na Aliexpress. Existuje viacero predajcov, niektorí predávajú diely aj osobitne – bočnica alebo spodná časť. Pre istotu prikladám odkaz aj na tlačidlá.

Postupujeme podobne ako pri výmene batérie či samotnej výmene tlačidiel kľúča; demontujeme zadný kryt batérie, batéria môže ostať v kľúči.

V spodnej časti kľúča vyskrutkujeme torx 6.

Spodné „uško“ vysunieme do strany rovnako ako na fotografiách.

Ďalší krok je odstránenie bočnice, pokiaľ plánujeme meniť aj to. V spodnej časti vyklopíme od kľúča smerom von. V prípade problémov postačí vložiť plochý skrutkovač alebo niečo podobné medzi plast a telo kľúča.

Pohľad na rozobratý kľúč a porovnanie jednotlivých dielov.

Spodnú časť kľúča potrebujeme mierne upraviť pilníkom alebo modelárskou frézkou, materiál je trochu hrubší a nepasuje presne namiesto pôvodného plastového dielu.

Nasadíme najprv bočnú časť kľúča, až potom tú spodnú. Spodnú časť kľúča zaistíme skrutkou.

Vrátime batériu, pokiaľ bola vybratá, nasadíme zadný kryt a je to celé.

Porovnanie upraveného a pôvodného kľúča 🙂 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore