Bi-LED svetlá na predfacelift aute!

Odišla mi ďalšia predná LED žiarovka v stretávacom svetle! Som kvôli tomu blázon?! Asi áno. Nie prvý a snáď ani nie posledný. Investoval som už niekoľko desiatok či stovák € do bezpečnosti (hlavne asistentov či pomocníkov rôzneho druhu). Tentokrát ide opäť aj o bezpečnosť, omladenie prednej časti je už len detail. Ako už názov napovedá, v tomto článku na rozdiel od toho predošlého pôjde o skutočnú a reálnu montáž predných Bi-LED svetlometov. Nemám rád teóriu, preto to rovno aj zrealizujem naživo. Aby to nebolo také jednoduché, budem bi-led svetlomety montovať na svoju Fabiu III Combi z roku 2016. Keď už je zadok faceliftovaný, tak prečo nie aj predok?

Zvažoval som už dlhšie o výmene za nejaké iné LED žiarovky (obyčajné halogénové žiarovky už nechcem), no nebol som rozhodnutý. Pri objednávke z Aliexpress je nevýhoda dlhej čakacej doby, slovenské a české eshopy majú niekedy aj 2-krát vyššie ceny.

Ale skombinovať predfaceliftové auto a faceliftové svetlá zatiaľ väčšina skúšala a robila po mojom vzore iba pri zadnej časti. Skúsim popísať, okomentovať a zverejniť tentokrát hlavne praktický postup na výmenu predných predfaceliftových projektorových svetiel za predné faceliftové Bi-LED svetlomety.

Postup výmeny predfaceliftových parabolových svetiel za faceliftové Bi-LED bude z väčšiny takmer totožný, rozdiel je hlavne v schémach zapojenia a kódovaní. Predfaceliftové svetlá na obyčajné faceliftové veľmi zmysel nedávajú, nebudem to tu teda riešiť. Tak isto nebudem rozoberať výmenu svetiel v rámci faceliftu, teda obyčajné za Bi-LED.

Tento text som uvádzal aj v úvode predošlého teoretického článku. Pokiaľ by som ho chcel celý spojiť priamo do tohto, bol by príliš dlhý a veľa vecí pomiešaných.

Ešte pár viet úvodom

Nebude to však úplne jednoduché a ani lacné, o tom viem už teraz na začiatku keď som začal zisťovať prvé informácierozdiely:

  • nový nárazník
  • nové svetlá
  • úprava zapojenia
  • doplnenie pár vodičov, konektorov, pinov
  • snímač náklonu na zadnú nápravu
  • nová riadiaca jednotka sklonu svetiel

To bolo len v skratke. Pre porovnanie fotografie pred a po faceliftovej verzie nižšie.

 

3 komentáre článku “Bi-LED svetlá na predfacelift aute!

  1. Klobouk dole, perfektní práce jako vždy. Měl bych otázku na nivelaci, mám na F3FL originální LED světla a když jedu sám svítí dobře, ale pokud si někdo přisedne nebo naložím kufr, nivelace sklopí světla až příliš a taková jízda je na prd. Pozoruješ taky takové chování nivelace? Případně se budu muset přeptat v servise jestli není vydána aktualizace softu.

    1. no zatial som nemal tu cest, aj ked som mal okrem seba 4 osoby v aute. po poslednej servisnej prehliadke a ziadosti o nastavenie svetiel ale mam pocit ze to svieti moc nizko. budem sa s tym este musiet pohrat alebo vyskusat iny, nezavisly servis pre kontrolu nastavenia sklonu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Začnite písať požadovaný hľadaný výraz a stlačte ENTER pre vyhľadávanie. Stlačením ESC hľadanie zrušíte.

Návrat hore